JAKIEGO FOTOGRAFA POLECACIE NA WESELE?

Ślub niewątpliwie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Miesiące przygotowań, planowanie, kompromisy, szukanie najlepszych rozwiązań, dbanie o najmniejsze detale. Pojawiają się dziesiątki możliwości, setki pytań, tysiące opcji do wyboru: jaka data ślub? Który Kościół, a może ślub w plenerze? Jaka sala itd. Nieraz szuka się pomocy wśród Rodziny i Znajomych, którzy już przez to przeszli: jakiego dj polecacie? Jaki zespół? Jaki samochód? Jakiego fotografa polecacie na wesele? Lista pytań wydaje się nie mieć końca. A wszystko zaczyna się od prostego pytania: wyjdziesz za mnie?

Jakiego fotografa polecacie na wesele

Ponieważ sam przez to przechodziłem dobrze wiem, jak trudne decyzje stoją przed Wami. Większości z nich się człowiek nie spodziewa!
W tym miejscu chciałbym powiedzieć, co jest ważne przy wyborze fotografa na wesele. Co jest istotne, a co w ogóle nie ma znaczenia.

  • styl zdjęć
  • dostępność terminu
  • fotograf też człowiek
  • koszt
  • polecony fotograf

Czyli to jak te zdjęcia wyglądają. Każdy z nas ma swój gust, swoje preferencje. Dlatego istotne jest by wybrać to, co jest ładne dla nas. Soczyste, czy delikatne pastelowe kolory? Jasne, czy ciemne? Zabawne, czy poważne? Pamiętajcie, że nie ma nic gorszego, jak wybrać nieodpowiedniego fotografa, który zrobi zdjęcia w stylu kompletnie różnym do Waszych upodobań.

Z dostępnością terminów bywa bardzo różnie. Nie ma reguły, ale im wcześniej się za to zabierzecie tym lepiej. Bo na nic się zda zgodność preferencji i stylu zdjęć, skoro termin będzie zajęty. To pierwsze pytanie, które powinniście zadać fotografowi.

Zarówno podczas kontaktu telefonicznego, jak i mailowego (FB/Insta i inne) możemy wiele wywnioskować. Z pewnością ocenę ułatwi osobiste spotkanie. Dlatego zalecam taki kontakt. Poznanie człowieka, któremu powierzamy takie zadanie jeszcze bardziej, utwierdzi Was w przekonaniu, że dokonaliście dobrego wyboru.

Ze względu na wielką różnorodność budżetu, które każdy z nas przeznacza na swój ślub, wszystko powyżej może się świetnie zgadzać z naszą wizją dobrych zdjęć, podczas gdy koszt obsługi fotograficznej przekroczy planowane wydatki. W takiej sytuacji każdy z nas musi sobie odpowiedzieć czy cennik wybranego fotografa ślubnego mieści się w naszych ramach finansowych. Często jedyne co nam namacalnego zostaje po tak wielkim wydarzeniu to obrączki oraz właśnie zdjęcia. Tutaj nie ma miejsca na powtórki, na uczenie się na błędach, na człowieka, który korzysta ze słabego sprzętu lub stawia pierwsze kroki – nie wiem, jak Wy, ale ja nie powierzyłbym tak ważnego zadania, komuś bez doświadczenia.

Z pewnością największe szczęście mają osoby, które przed wyborem swojego fotografa, będąc gościem na weselu w Rodzinie lub u Znajomych spotka świetnego fotografa. Często podczas wesele podchodzą do mnie Goście i niemalże już chcą podpisywać umowę! Niewątpliwie sporym ułatwieniem przy wyborze takiej osoby jest spotkanie go na innym weselu lub otrzymanie kontaktu z polecenia. Warto pytać bliskich, warto jednak sprawdzić taką osobę (patrz punkt 1).

Fotograf ma najważniejsze zadanie – być blisko wydarzeń, ale nie zakłócać ich swoją obecnością. Zdjęcia ślubne to największą pamiątką, która zostaje z Wami po ślubie są wspomnienia. Fotografia ślubna pozwala zatrzymać najlepsze historie tego dnia by przeżyć go jeszcze raz! Tak naprawdę wiele razy – ponieważ do dobrych zdjęć wraca się bardzo często :)

Cześć! Nazywam się Krzysztof. Jestem szczęśliwym Mężem i jeszcze szczęśliwszym Ojcem. Jestem fotografem ślubnym z Katowic, który od ponad 10 lat ma przyjemność uwieczniać tak wspaniałe wydarzenia, jakim są Wasze Śluby! To cudowne uczucie, jeszcze większa odpowiedzialność i spore zaufanie, za które dziękuję. Często jestem polecanym fotografem na wesele. Polecają mnie przede wszystkim Pary Młode, które wybrały mnie na swojego fotografa. Ich zadowolenie jest dla mnie najważniejsze. Dlatego cieszą mnie ich polecenia oraz słowa na mój temat. Na stronie „Opinie” zamieszczam informacje przesłane od Par Młodych na temat mojej pracy. Każda z Par dobrowolnie dzieli się z Wami spostrzeżeniami zarówno na temat zdjęć ślubnych, jak i sposobu pracy, w jaki realizuję zlecenia.

Chętnie odpowiem na wszystkie Wasze pytania podczas niezobowiązującego spotkania. Póki co, na wiele pytań już teraz odpowiadam na przygotowanej specjalnie dla Was stronie: „Pytania i Odpowiedzi”

W celu otrzymania szczegółowej oferty w wygodnej formie, proszę o kontakt mailowy, przez formularz zamieszczony TUTAJ lub telefonicznie: tel.: ⁺48 785 112 311

Będzie cudownie. Powodzenia!

Moje Portfolio Ślubne