Najczęściej zadawane pytania oraz najlepsze z możliwych odpowiedzi:

1. Ile kosztuje, jakie mam pakiety ślubne?
Szczegółową ofertę przesyłam drogą mailową. Dlatego zachęcam do kontaktu.
Oferta zawiera szereg informacji co, za ile, jak długo, ile zdjęć, ile obrobionych, ile nieobrobionych itd.


2. Czy musimy się spotkać przed ślubem?

Zawsze zachęcam na niezobowiązujące spotkanie zanim podejmiecie decyzję co do wyboru fotografa. Podczas spotkania pokażę przykładowy album, pełne reportaże.
Jeśli jednak nie macie możliwości żeby się spotkać (czy to z uwagi na odległość, czy to przez ogrom obowiązków), nie ma problemu – wszystko załatwimy telefonicznie lub drogą elektroniczną.


3. Na jakim obszarze pracuję?

Pracuję głównie na terenie Śląska, ale uwielbiam podróżować i chętnie dotrę na Wasz ślub, nawet gdyby miał miejsce drugim końcu Polski, Europy, czy Świata.


4. Wstępna rezerwacja terminu:

Wybór fotografa jest bardzo ważny, dlatego nie ma pośpiechu. Jeśli tylko termin jest wolny proponuję bezpłatną rezerwację terminu na czas dwóch tygodni.


5. Kiedy się kontaktować w sprawie terminu?

Jak najszybciej! Zdarza się, że terminy są zajęte już na 2 lata przed ślubem, ale bywa i tak, że termin jest wolny jeszcze na miesiąc przed.


6. W jakich godzinach pracuję w dniu ślubu i wesela?

W zależności od wybranej opcji od 12 do 15 godzin. Zaczynam od tego, w jakim momencie dnia chcecie bym rozpoczął Waszą fotograficzną opowieść. Najczęściej towarzyszę Parze Młodej od przygotowań, do godziny 1:00.


7. Plener w dniu ślubu, czy w innym terminie?

Po co się ograniczać? Najlepiej i jedno, i drugie!
Plener w dniu ślubu ma ten plus, że można zrobić sesję wraz z Waszymi Świadkami, wykorzystać samochód ślubny, bukiet, makijaż. Z doświadczenia wiem jednak, że ten dzień bardzo szybko mija, więc polecam, by taki plener ograniczyć do minimum. Tak, by goście nie czekali na Was zbyt długo i żebyście mogli jak najszybciej wrócić na przyjęcie, którego zaplanowanie i przygotowanie kosztowało Was wiele czasu. Pamiętajcie – to jest Wasze przyjęcie.

Plener w innym dniu otwiera cały szereg możliwości. Możemy jechać nad morze, w Tatry, popływać na Mazurach, czy też skorzystać z uroków innych krajów. Nie ma żadnych ograniczeń co do miejsca i czasu. Mamy więcej swobody, a i atmosfera jest lepsza – bo nie czekają na Was goście na sali, a suknia nie musi już być idealnie czysta ;)


8. Czy obrabiam zdjęcia?

Bez obaw! Zdjęcia, który otrzymujecie w pakiecie są poddane obróbce graficznej. Właśnie dlatego odbiór zdjęć nie odbywa się z dnia na dzień.


9. Czy oddaję resztę zdjęć?

TAK! Dostaniecie zarówno wybrane (obrobione) kadry, jak i pozostałe zdjęcia, bez obróbki. Wszystko w dużej rozdzielczości pozwalającej na swobodne wywoływanie zdjęć.


10. Kto wybiera zdjęcia do albumu?

Zdjęcia do albumu wybieram ja, ponieważ mam spore doświadczenie oraz obiektywne spojrzenie na Wasz dzień.


11. Ile czasu będziecie czekać na zdjęcia?

Maksymalnie 50 dni roboczych od pleneru ślubu (jeśli będzie w innym dniu). Jest to maksymalny czas potrzebny na szczegółowe obrobienie zdjęć oraz zaprojektowanie i wykonanie albumu. Zazwyczaj oddaję zdjęcia przed czasem, bo wiem, jak bardzo czekacie na swoje zdjęcia.


12. Czy posiadam zezwolenie na fotografowanie podczas ceremonii?

Oczywiście, że tak. Księża rzadko o to pytają, ale zawsze w dniu ślubu mam ze sobą certyfikat ukończenia stosownego kursu.


13. Czy piję alkohol na weselu?

Zdecydowanie nie. Oprócz tego, że jestem kierowcą tego dnia, mam też świadomość, jak ważny jest to dla Was dzień. Dlatego nigdy nie piję alkoholu podczas reportażu ślubnego.


14. Jak jesteś ubrany podczas wykonywania usługi fotograficznej?

Staram się ubierać, tak by dopasować się do otoczenia. Schludnie, elegancko. Nie ma obaw o t-shirty, jeansy itp.


15. Kiedy się rozliczamy?

W dniu podpisania umowy przyjmuję zadatek w wysokości do 20%. Pozostałą część ustalonej kwoty uiszczacie w dniu odebrania Waszych zdjęć.


16. Co dalej?

Jeśli tylko podobają Wam się moje zdjęcia – napiszcie maila z zapytaniem o dostępność terminu. W odpowiedzi otrzymacie szczegółową ofertę. Nie zwlekajcie z zapytaniem. Jeśli tylko macie jakieś wątpliwości zapraszam do kontaktu.

Macie więcej pytań?
Zachęcam do kontaktu

info@slubne-zdjecia.eu
tel.: +48 785 112 311

fotograf ślubny Katowice

Na stronie „Opinie” zamieszczam informacje przesłane od Par Młodych na temat mojej pracy. W żaden sposób nie zostały zmienione,poprawione czy edytowane. Każda z Par dobrowolnie dzieli się z Państwem spostrzeżeniami zarówno na temat zdjęć ślubnych jak i sposobu pracy, w jaki realizuję zlecenia. Fotografia ślubna to wyjątkowo istotny element tak ważnego dnia, dlatego zdaję sobie sprawę z zarówno z rangi powierzonego zadania, jak i z zaufania, którym musicie obdarzyć wybranego fotografa ślubnego. Tym większą uwagę przykładam do spotkania na żywo, jeszcze przed podpisaniem umowy. Wzajemne poznanie się, powyższe opinie osób które już zaufały, galeria zdjęć, blog, pełne reportaże – nie mam nic do ukrycia, ponieważ ja również wybierałem własnego fotografa ślubnego. Dlatego wiem, jak trudne jest podjęcie tej decyzji.